top of page

Bosna Sancak Kültür ve Tarih Vakfı tarafından planlanıp organize edilen ve Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nin proje ortağı olarak katkı verdiği 2. Bosna Sancak Kültür Günleri dün Marmara Üniversitesi Sultanahmet Yerleşkesi'ndeki Ord. Prof Dr. Nihad Sayar Konferans Salonu'nda yapılan açılış töreni ile başladı.

Aşılış Töreni'ne Bosna Hersek Devlet Başkanı Temsilcisi Amel Suljović, Karadağ Devlet Başkanı temsilcisi Amer Halilović, Karadağ'dan Bakanlar, Osman Nurkovič ve Kemal Purišić, Bosna Hersek Büyükelçisi Bakir Sadović, Bosna Hersek Başkonsolosu Began Muhić, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atilla Aydıner, Rožaje Belediye Başkanı Eyüp Nurković, Türk Dünyası Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Fahri Solak, Bosna Merhamet Kurumu Başkanı Hajrudin Šehović ve çok sayıda seçkin konuk katıldılar.

Bosna Sancak Kültür ve Tarih Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Prof Dr. Elmas Orak ve Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu BaşkanıMuhamed Sancaktar'ın konukları selamlamasını takiben açılış konuşmasını Bosna Sancak Kültür ve Tarih Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Prof Dr. Elmas Orak yaptı. Bayrampaşa Belediye Başkanı Atilla Aydıner ve Bosna Hersek Büyükelçisi Bakir Sadović, Türkiye Cumhuriyeti ve Bosna Hersek Cumhuriyeti adına birer konuşmada bulundular  Tören sırasında Samir Sinanović tarafından yazılan Sevgi Gözüyle Bosna Hersek Kitabının lansmanı da yapıldı. Töreni Leyla Orak Çelikboya sundu.

Törenin devamında Samir Sinanović tarafından çekilen fotoğraflardan hazırlanan  ''Sevgi Gözüyle Bosna Hersek'' sergisinin açılışına geçildi. 

Tören sonrasında konuklara Bošnjak mutfak tarafından ikramda bulunuldu.

bottom of page