top of page
Mütevelli Heyeti Üyemiz Şekib Avdagiç, İstanbul Ticaret Odası Başkanlığı'na seçildi.

Vakfımızın kurularından, Mütevelli Heyetimiz ve Vakıf Danışma Kurulu Üyesi Şekib Avdagiç Türkiye’de ortalama her 4 şirketten 1’inin üyesi olduğu İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) yeni Yönetim Kurulu Başkanlığı'na seçildi. 14 Nisan Cumartesi günü İstanbul’daki 81 Meslek Grubu’nu temsil eden 261 İTO Meclis Üyesi, yeni dönemin Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu üyelerini seçti. Seçime tek listeyle giren Şekib Avdagiç başkan seçildi. 

Bosna Sancak Akademik Kültür ve Tarih Vakfı olarak, değerli Mütevelli Üyemiz Şekib Avdagiç'i kutlar yeni görevinde başarılar dileriz. 

Şekib Avdagiç:

1959 yılında Zenica’da (Bosna-Hersek) dünyaya gelen Şekib Avdagiç İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Makina Fakültesi'ni  bitirdi. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme İktisadı Enstitüsü İşletmecilik İhtisas Programını derece ile tamamladı. MÜSİAD'ın ve vakfımızın  kurucu üyesi olan ve 9 yıl Genel Başkan Yardımcılığı yapan Avdagiç’in bugüne kadar yaptığı görevler şöyledir: 2010 Avrupa Kültür Başkenti Yürütme Kurulu Başkanı, İTO Meclis Başkanı (2013-2018), İstanbul Ticaret Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyesi, Uluslararası Saraybosna Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyesi, Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği (TAYSAD) Yönetim Kurulu Üyesi, Kompozit Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı, Uluslararası Teknolojik Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı (UTESAV) Kurucular Kurulu Üyesi, İTÜ Danışma Kurulu Üyesi, İTÜ Geliştirme Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi, İTÜ Makina Fakültesi Danışma Kurulu Üyesi, Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi, Bosna Sancak Akademik Kültür ve Tarih Vakfı Mütevelli Heyeti ve Danışma Kurulu Üyesi. Evli ve 2 çocuk babası Avdagiç iyi derecede İngilizce ve Boşnakça bilmektedir.

bottom of page