top of page

7 Mayıs 2016 Cumartesi 

Saat 18:00 

Savaşın Köklerine İnmek;

"Bir Bosna Savaşı Günlüğü"

Colum de Sales Murphy

İTÜ İstanbul Teknik Üniversitesi 
Taşkışla Kampüsü
Nezih Eldem Konferans Salonu 

 

           Vakfımızın bu yıl düzenleyeceği konferanslardan ilki bugün İTÜ Mimarlık Fakültesi Taşkışla Binası'ndaki konferans salonunda saat 18.00'de yapılacaktır. 

 

           İngilizce'den Tükçe'ye simültane tercüme de yapılacak olan konferansın konuğu "Aza Beast; Savaşın Köklerine İnmek, Bir Bosna Savaşı Güncesi" isimli kitabın yazarı Colum de Sales Murphy. Prof. Murphy savaşın kökleri ve çatışmalar üzerine uzmanlaşmış bir akademisyendir. AB ve BM ile birlikte barışa hizmet etmesi gereken işlerde çalışmıştır. Çok sayıda savaşta barış müzakereleri noktasında katkıda bulunmuştur. Bunlar arasında Somali Liberya ve Eski Yugoslavya Cumhuriyetleri yer alır. Bosna Savaşı sırasında yaşamının 4 yıldan fazlasını Saraybosna'da geçirmiştir. Buradaki karmaşayı ve çatışmaları detayları birlikte geniş çaplı yazmıştır. Bosna'da BM Politik İlişkiler Başkan Yardımcısı olarak çalışmış; çatışmaların sona erdiği dönemde de uluslararası toplumun sözcüsü olarak görev yapmıştır.

          Colum de Sales Murphy, onlarca yıl boyunca BM'e her kademede hizmet etmiştir: BM Güvenlik Konseyi'nde BM Genel Sekreteri'nin özel yardımcısı, Politik memur ve İnsan hakları memuru.

          Aşağıda davetiyesini ve ayrı bir dosya içinde basın bildirisini sunduğumuz konferansımızda sizleri aramızda, görmek istiyoruz.

bottom of page