top of page
logo-01.png
logo-polin.png
Istanbul_Buyuksehir_Belediyesi-logo-7158
591_istanbulticaretodasi_ito.jpg
kadikoy-belediyesi-logo.png
KolejArkaplan.jpg
florya-koleji.png
logo (2).jpg
logo-01.png
CRR_logo.png

Bu yıl Bosna dostlarının, İstanbullu sanatseverlerin, Bosna Hersek'e ilgi duyan herkesin ilgisini çekeceğini düşündüğümüz bir program hazırladık. Kültür Günleri'nin tüm programına, program içinde yer alan sanatçıların ve yapıtların tüm bilgilerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

1. Programın tamamı

2. Etkinliklerden haberler

3. Bugün  programda ne var ?

Adsız tasarım-7.png

anur

hadžiomerspahić

Kültür Günleri kapsamında yer alacak etkinliklerden biri de Bosnalı tanınmış

grafik sanatçısı Anur Hadžiomerspahić ’in Istanbul’daki ilk kapsamlı kişisel

sergisi olacak.

Anur

BOŞNAKLARIN

TARİHİ

Bosna  ve Boşnakların  tarihi konusunda  bugüne kadar yazılmış   en yetkin kitap, referans eser sayılan, Bosnalı tarihçi Mustafa Imamović'in  Historija Bošnjaka  isimli eserinin Türkçe çevirisini "Boşnakların Tarihi" adı ile Türkiye'ye sunuyoruz. Tarih Vakfı ile Bosna Sancak Akademik Kültür ve Tarih Vakfı'nın ortak yayını olarak yayınlanacak olan "Boşnakların Tarihi" kitabının lansmanı, 16 Ekim  günü Pera Müzesi'nde yapılacak.

danis 

TanoviĆ

En iyi yabancı film Oscar'ı ve Gümüş Ayı ödülü başta olmak üzere dünya çapında pek çok ödül kazanan  Boşnak yönetmen Danis Tanović 18 Ekim Günü, "No Man"s Land - Tarafsız Bölge" filminin gösteriminin ardından İstanbulu sinemaseverler ile birlikte olacak.  Tanović sinemaseverlerin sorularını yanıtlayacak.

Belleğin Mirası: Danis Tanović

18- 28 Ekim 2018

Pera Müzesi

Belleğin Mirası: Danis Tanović programı, yönetmenin beş filmine odaklanıyor ve belleğin silindiği zamanlarda kök salmanın, tanık olduklarımızın nasıl aktarıldığının ve silikleşen belleğin ardındakilerin hatırlanışının sinemadaki yansımalarını takip ediyor.

Book a place >

Adnan

Teskeredžić Trio

20 Ekim 2018

Pera Müzesi

Bosnalı genç caz topluluğu Adnan Teskeredžić Trio, gelenekselden uzak bir müzik türü ile İstanbullu sanatseverlerle buluşacak. 

Lejla

Jusić

27 Ekim 2018

CRR Konser Salonu 

Sevdalinka müziğinin çağdaş yorumcusu ve aynı zamanda ünlü bir soprano olan Lejla Jusić geleneksel müziğimiz Sevdah'tan Türk Sanat Müziği'ne uzanan bir repertuar ile CRR sahnesinde olacak.

bottom of page